کرونا ویروس چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟


کرونا ویروس

Corona virus به خانواده گسترده ای از ویروس ها اشاره دارد كه برخی از آنها بر انسان تأثیر می گذارند و باعث ایجاد انواع زیادی از بیماری ها می شوند. 2019-nCoV نوعی جدید از ویروس های تاج دار است که برای اولین بار در ووهان (چین) در سال 2019 مشخص شد. علائم عفونت های این ویروس از خفیف تا شدید و گاهی اوقات می تواند کشنده باشد. افراد مسن و افراد دارای شرایط پزشکی خاص (نقص سیستم ایمنی) بیشتر مستعد ابتلا به بیماری شدید به دلیل عفونت کروناویروس هستند. 

2019-nCov پس از تماس نزدیک می تواند از فرد به فرد دیگری در صورت ابتلا به این عفونت منتقل شود. انتقال در درجه اول از طریق قطرات تنفسی ایجاد شده در اثر سرفه یا عطسه ایجاد می شود. همچنین می تواند از طریق قطرات بزاق یا ترشحات بینی نیز منتقل شود.

پیشگیری اولین مانع برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است. شستشوی مکرر دست ها، تمرین مراقبت تنفسی، حفظ حداقل 1 متر فاصله از افراد، و خودداری از لمس چشم، بینی و دهان الزامی است. 

از جمله اقدامات مؤثر پیشگیری ضد عفونی کردن اتاق است. مدتهاست که از پراکسید هیدروژن به عنوان ضد عفونی کننده موثر  در برابر ویروس ها، مخمرها و اسپورهای باکتریایی استفاده می شود. بنابراین اطمینان از یک روش ضد عفونی مناسب لازم است. 

در شرکت روشن رای سپاهان RRS ما خانواده ای از محصولات متنوع برای ارزیابی کارایی انواع ضد عفونی کننده های هوا و سطح از طریق پراکسید هیدروژن را طراحی و فراهم کرده ایم. این نشانگر ها نظارت بر تمام پارامتر های مهم فرآیند از جمله زمان، دما و غلظت H2O2 را فراهم می کند. 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

تفاوت بین ضد عفونی و استریل کردن

پارامتر های نشانگر زیستی

چرا ابزار آلات باید قبل از استریل کردن شسته شوند؟

معنای Z-Value چیست؟

×