FDA مجوز استفاده اضطراری از درمان کووید 19 را که به ترامپ داده شده است اعطا می کند


FDA روز شنبه 22 نوامبر 2020 استفاده اضطراری از یک درمان آنتی بادی آزمایشی از سازنده دارو Regeneron را برای موارد خفیف و متوسط ویروس کرونا که در اکتبر به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا داده شد، مجاز دانست.

این دارو ترکیبی از دو آنتی بادی مونوکلونال است که مانند آنتی بادی های طبیعی تولید شده توسط سیتم ایمنی بدن به ویروس می چسبند و به سیستم ایمنی کمک می کنند ویروس را نابود کند. مجوز اضطراری اجازه می دهد تا این دارو در بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال با علائم خفیف تا متوسط Covid-19 که در معرض خطر بالایی از پیشرفت بیماری هستند یا نیاز به بستری دارند، استفاده شود. این درمان برای بیمارانی که به دلیل ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده و یا به اکسیژن درمانی نیاز دارند مجاز نیست.

Regeneron داده های خود در مراحل آخر آزمایش را ارئه داده است که نشان می دهد این آنتی بادی میزان ویروس را در بدن فرد کاهش می دهد و ممکن است سرعت بهبودی را افزایش دهد.

استفان هان، کمیسیونر FDA در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: “مجاز بودن استفاده از این روش های درمانی با آنتی بادی مونوکلونال ممکن است به بیماران سرپایی کمک کند تا از بستری شدن آنها در بیمارستان جلوگیری کند و از بار سیستم بهداشت و درمان ما بکاهند.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ، که در اوایل ماه اکتبر ترکیب آنتی بادی Regeneron را در جریان مبارزه با کووید 19 دریافت کرد و از این دارو به عنوان “درمان” یاد کرد، FDA را تحت فشار قرار داد تا به سرعت اجازه استفاده از چنین درمان هایی را بدهد. Eli Lilly نیز اوایل این ماه مجوز استفاده اضطراری داروی آنتی بادی خود را دریافت کرده است. مجوزها ممکن است تکمیل مداوم مطالعات Regeneron و Lilly و جلب نظر شرکت کنندگان در سایر آزمایشات آنتی بادی ها را دشوارتر کند.

انتهای پیام/ منبع

POLITICO Magazine

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

امیدها برای پایان پاندمی افزایش می یابد

واکسن مادرنا برای COVID-19

چرا برای واکسن COVID-19 به انجماد در دمای بسیار پایین نیاز است؟

واکسن فایزر COVID-19

آزمایش واکسن

×