Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
PCD
اتیلن اکساید
اخبار
اخبار پزشکی
بخار - تایپ 2
بخار - تایپ 4
بخار - تایپ 5
بخار - تایپ 6
برچسب دو چسب
بووی دیک
پایش فرآیند پاک سازی
پلاسما
تجهیزات فرآیند استریلیزاسیون
تست دستگاه سیلر
حرارت خشک
دستگاه ها
دفتر
فرمالدئید
گوارش
محصولات
مستندسازی فرآیند استریلیزاسیون
مطالب علمی
نشانگر بیولوژیک پلاسما
نشانگر بیولوژیک فرمالدئید
نشانگر بیولوژیک گاما
نشانگر های بیولوژیک اتیلن اکساید
نشانگرهای بیولوژیک
نشانگرهای بیولوژیک بخار
نشانگرهای بیولوژیک حرارت خشک
نشانگرهای شیمیایی

راهنمای کشوری نظام مراقبت عفونت های بیمارستانی


یکی از بهترین روشهای مراقبتی که دارای تعاریف استاندارد شده عفونت های بیمارستانی بوده، نظام کشوری مراقبت عفونت های بیمارستانی یا National Nosocomial Infection Surveillance System (NNIS) می باشد. که این نظام مراقبتی عبارتست از جمع آوری، تجزیه، تحلیل و تفسیر اطلاعات و داده های بهداشتی به صورت سیستماتیک و فعال طی فرایند پایش و توصیف یک واقعه بهداشتی که اطلاعات بدست امده جهت طراحی – بکارگیری و ارزیابی مداخلات و برنامه های مربوط به بهداشت عمومی و کنترل عفونت های بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد.

علی رغم تلاش های صورت گرفته به منظور کاهش نرخ عفونت های بیمارستانی این عفونت کماکان جزء شایع ترین مشکلات ناشی از بستری در بیمارستان هستند. این امر لزوم پایش وضعیت عفونت را در کنار ادامه تلاش برای کاهش نرخ عفونت نشان می دهد. در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا به منظور پایش وضعیت عفونت های بیمارستانی و مقاومت میکروبی، نظام مراقبت عفونت های بیمارستانی را راه اندازی نموده اند. کشور ایران نیز با همین هدف نظام مراقبت عفونت های بیمارستانی را در سال ۱۳۸۵ راه اندازی نموده است.

در سال ۱۳۸۱ کمیته کشوری کنترل عفونت های بیمارستانی راه اندازی شد. در بهمن ماه ۱۳۸۴ دستورالعمل نظام مراقبت تدوین شد. در سال ۱۳۸۵ نظام مراقبت به صورت رسمی راه اندازی شد. همزمان با راه اندازی این نظام مصوب گردید تا کمیته کنترل عفونت در بیمارستان ها راه اندازی شود. در سال ۱۳۸۷ برنامه به اتحادیه ایمنی بیمار پیوست. در سال ۱۳۸۹ نرم افزار ویژه تهیه و در وزارت بهداشت سرور جداگانه به آن اختصاص یافت. اطلاعات این سامانه ابتدا به صورت برون خطی و سپس به صورت برخط شد.

از سال ۱۳۹۵ شرکت در برنامه یکی از معیارهای اعتباربخشی بیمارستان شد. این امر منجر به ترغیب بیش از پیش بیمارستان ها برای شرکت در برنامه شد.

در پایان به استحضار می رساند کتاب راهنمای کشوری نظام مراقبت عفونت های بیمارستانی در سایت شرکت روشن رای سپاهان جهت استفاده مراکز بارگزاری شده است.

انتهای پیام/ منبع

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کتاب راهنمای کشوری نظام مراقبت عفونت بیمارستانی

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

برچسب دو چسب بخار (۱۱۱۱۰-۱۴ RRS)

آیا می دانید از هر ۱۰ بیمار بستری ۱ بیمار در سراسر جهان قربانی عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی است؟

تفاوت بین ضد عفونی و استریل کردن

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در پینترست پین کنید

×